مهمترین کاربردهای اسپیس فریم

یکی از مهمترین کاربردهای اسپیس فریم احداث سالن و سازه نمایشگاه اسپیس فریم می باشد.

اسپیس فریم به دلیل ساختار مهندسی برای سازه ها منظم این خصوصیت را دارد که درعرض بیست متر یا کمتر و در طول بی نهایت سالن های مختلفی ماننده سازه های نمایشگاه و.. جهت استفاده های مختلف قرار گیرد.

اولین استفاده احداثی سالن که از اسپیس فریم مورد استفاده قرار گرفت در زمینه احداث سالنها و نمایشگاه های فصلی بوده که در چندین سال اخیراسپیس فریم فقط جهت ساخت در فضاهای نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا اسپیس فریم یکی از سریع ترین وبهترین سازه های است که در کمترین زمان با کمترین نیرو و هزینه کم مورد استفاده برای نمایشگاه ها قرار می گرفت.

در احداث نمایشگاه مسئولان همیشه با کمبود زمان جهت ایجاد فضای مناسب برای کسبه و فروشندگان روبرو بوده اند و می بایست طی یک زمان مشخص و تعریف شده فضاهایی در اختیار طرف قراردادهایشان تحویل می نمودند و همیشه در این خصوص با سازه های مشابه دیگر در بحث زمان به مشکل می خورده اند ولی بعد از وارد شدن اسپیس فریم در بحث سازه نمایشگاه ها و غرفه نمایی های نمایشگاهی می توان به طور قطع گفت دیگرهیچ مشکلی در زمینه احداث سالن نمایشگاهی و سازه نمایشگاهی با مشکل زمان روبرو نخواهند شد.

مزایای اسپیس فریم

خلق سازه های زیبا و غرفه نمایشگاهی با استفاده از اسپیس فریم.1

تنوع کاربری سازه نمایشگاهی اسپیس فریم از جمله ساخت سن و است.2

هزینه کم و امکان اجاره اسپیس فریم (space frame).3

امکان عبور امکانات برقی حرارتی و .... از فضای اسپیس فریم.4

سرعت در تولید و اجرای اسپیس فریم.5

امکان نصب و باز کردن سریع سازه اسپیس فریم برای ساخت غرفه نمایشگاهی.6

بارگیری و حمل و نقل آسان سازه اسپیس فریم.7

امکان استفاده در هر شرایط آب و هوایی در کلیه نقاط کشور.8


.9
وزن کم سازه های اسپیس فریم و کاربرد آسان اسپیس فریم در ساخت غرفه های نمایشگاهی

 
اسپیس فریم بهترین سازه جهت نور پردازی و غرفه آرایی میباشد.10

ایمنی اسپیس فریم.11


.12
امکان نصب و اجرای اسپیس فریم در تمامی مکان های جغرافیایی با تنوع در اجرا اسپیس فریم

 

معایب

ساختار و طرح یکسان و عدم انعطاف پذیری در طرح ها.1

.ضعف در بار جانبی و نیاز به مهار کردن2

.عدم امکان ایجاد طبقه دوم3


حال آنکه اگر شما برای ساخت غرفه نمایشگاهی خود،تصمیم به استفاده از اسپیس فریم ها گرفته اید. پس از انتخاب غرفه های از پیش ساخته شده، می توانید با بهره گرفتن از خدمات و مشاوره شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی از این سازه بهره گیرید. شما می توانید با یک طرح سفارشی،سفارش خود را برای ساخت اسپیس فریم سفارشی به یکی از شرکت ها

و مجریان واگذار نمایید و یا اینکه از اسپیس فریم های آماده و از پیش ساخته شده بهره گیرید و در مدت زمان نمایشگاه به اجاره اسپیس فریم های نمایشگاهی روی آورید. با استفاده از استندهای چاپی با نام و لوگو سازمان خود شما می توانید اسپیس فریم های اجاره شده را در مدت زمان استفاده شخصی سازی کنید.

انتخاب اجاره کردن اسپیس فریم برای ساخت غرفه نمایشگاهی ،با توجه به گران بودن قیمت ساخت غرفه نمایشگاهی توسط چوب و نئوپان ،انتخاب بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای خواهد بود. قیمت ارزان اسپیس فریم اجاره ای نسبت به دیگر سازههای نمایشگاهی اجاره ای از ویژگیهای بارز اسپیس فریم نمایشگاهی اجاره ای میباشد. سازه اسپیس فریم اجاره ای در اسرع زمان در محل مورد نظر قابل اجرا است.و می توانید در کمترین زمان و کمترین هزینه غرفه نمایشگاهی شما را البته با انتخاب های هوشمندانه شما از میان انواع اسپیس فریم های اجاره ای متمایز کند.

نصب اسپیس فریم :

از مواردی که توانسته در حال حاضر اسپیس را در بین غرفه سازان و همچنین پیمانکاران ساخت فضاهای موقت محبوب نماید نصب اسپیس فریم میباشد. نصب اسپیس در کمترین زمان انجام میگردد. اسپیس برای اتصال به یکدیگر احتیاج به بست اسپیس دارد که بست اسپیس به راحتی قابل اتصال میباشد. ولی در انجام پروژه های بزرگ برای فضا سازی و ساخت سالن های موقت در مقدار بزرگ عمل نصب اسپیس فریم بهتر است توسط نصاب های باتجربه نصب اسپیس صورت پذیرد. نصب اسپیس باید طبق نقشه انجام گردد

آشنایی با فروش اسپیس فریم  

اسپیس فریم (Space-Frame) به سه شکل قابل در اختیار گیری است:

 • خرید و فروش اسپیس فریم نو؛
 • خرید و فروش اسپیس فریم کارکرده؛
 • اجاره اسپیس فریم.

پیش از آن که سراغ انتخاب هر یک از این شرایط برویم، باید درباره ساختار این محصولات اطلاعات جامعی در اختیار بگیریم و در گام بعد، بسته به ملزومات شخصی و سازمانی، نسبت به اجاره، خرید یا

ساختار اسپیس فریم

اسپیس فریم محصولی است که از دل سنگرهای آلمانی در جنگ جهانی دوم بیرون آمد. آن ها به سازه ای احتیاج داشتند که سریع برپا شود، سبک باشد، استحکام قابل قبولی داشته باشد و در صورت نیاز، بتوان آن را به محل دیگری انتقال داد. پس از گذشت چند سال، این نیاز به عرصه ساختمانی منتقل شد و علاوه بر این، رشد صنعت و برپایی نمایشگاه های گوناگون، منجر به باز تولید اسپیس فریم گردید.

امروزه اسپیس فریم را نوعی سازه موقت می دانند که عملیات طراحی مهندسی قطعات آن از پیش انجام شده و می توان در سایت پروژه، با سرهم کردن قطعات مختلف (این قطعات بسته به نیاز و سفارش مشتری می توانند منحنی یا صاف با طول یک الی سه متر باشند)، هر شکل و پلانی را برپا کرد.

گام بعدی، تهیه روکش، چادر یا پوششی است که اسکلت اسپیس فریم را می پوشاند و آن را آماده بهره برداری می سازد. با این تفاسیر می توان اینگونه گفت که در زمان اجاره، خرید و فروش اسپیس فریم نکات زیر مورد بحث و مناقشه هستند:

 • متریال استفاده شده برای ساخت قطعات اسپیس فریم چه کیفیتی دارند؟
 • سامانه یا سیستم اتصال قطعات به هم چگونه است؟
 • اندازه، وزن، طراحی و استحکام هر قطعه اسپیس فریم چه کیفیتی دارد؟
 • روکش یا چادر متناسب با نیازهای اجرایی تهیه شده است یا خیر.

خرید و فروش اسپیس فریم

بسته به محل مورد نیاز و فراوانی دفعات استفاده، شما می توانید انواع مختلفی از اسپیس فریم ها را با قراردادهای مختلف اختیار کنید. هر یک از گزینه های خرید و فروش اسپیس فریم های نو، کارکرده و اجاره، ویژگی هایی دارد که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم.

اجاره اسپیس فریم

در صورتی که نیاز میدانی، نمایشگاهی و ایجاد سازه موقت شما دائمی نیست و سالانه یک یا دو بار گذارتان به اسپیس فریم می افتد، اجاره گزینه مناسبی برای شما است. زیرا اولا از نظر اقتصاد مهندسی هزینه کمتری متحمل خواهید شد و دوما، با تغییر فصول، می توانید از طرح و مدل های جدید بهره بگیرید.

خرید و فروش اسپیس فریم کارکرده

برای افرادی که اسپیس فریم را در کارکردهای لوکس مد نظر ندارند، در اختیار گیری نمونه های کارکرده می تواند گزینه ای مقبول تلقی شود. اما توجه به چند نکته در این وادی ضروری است. اول اینکه روی گزینه مناسب و هماهنگ با نیاز دست گذاشته باشید و دوم اینکه، تمامی قطعات خریداری شده باید صحیح و سالم باشند.

خرید و فروش اسپیس فریم نو

افراد حقیقی و حقوقی مختلفی اسپیس فریم را نو تهیه می کنند. دسته اول آن هایی هستند که حضور و نیاز مداوم به سازه نمایشگاهی دارند و در عین حال، کیفیت و ظاهر برایشان مهم است. به عنوان مثال برندهایی که مدام در نمایشگاه های مختلف حاضر می شوند مشتری اسپیس فریم نو هستند. دسته دوم را افراد فعال در برگزاری مراسم و مجالس تشکیل می دهند و در آخر، عده ای هستند که می خرند و از طریق اجاره اسپیس فریم کسب درآمد می کنند.

و حالا می رسیم به اصل مطلب. در این قسمت مشخصاتی را ارائه می دهیم که اگر فروشگاهی داشته باشد، می توان با اطمینان گفت که فروشنده استاندارد و قدرتمند اسپیس فریم است.

 • فروشنده ها معمولا خود مجری نصب و برپایی اسپیس فریم هستند. نمونه کارهای نمایشگاهی آن ها می تواند معیار مناسبی برا قضاوت باشد؛
 • تنوع محصول معیار دیگر است. اسپیس فریم برای برپایی استیج، سن و سایر سازه ها هم به کار می رود. آیا فروشنده شما در این وادی هم فعال است؟
 • قیمت عنصر تعیین کننده است. باید بررسی کنید و در کیفیت مشابه، اقتصادی ترین گزینه را به دست آورید؛
 • قابلیت ارسال، خدمات پس از فروش، مدرن بودن تجهیزات و اموری از این دست هم در تعیین فروشنده اثرگذاری دارند.

فروش اسپیس فریم

"چرا و چگونه اسپیس فریم بخریم؟"
 در سطرهای بالا سعی شد به این سوال پاسخ دهیم. ابتدا ساختار داخلی اسپیس فریم ها را بررسی کردیم، سپس شیوه های خرید و فروش آن ها را برشمردیم و در گام آخر، ویژگی های یک فروشنده درجه یک را بیان کردیم. پیش از آن که مطلب را جمع بندی کنیم خالی از لطف نیست که تاکید کنیم، در هر کدام از هر مراحل خرید یا مشاوره، می توانید با کارشناسان حاضر تماس حاصل کرده و دلمشغولی های خود را درمیان قرار دهید. اطمینان داشته باشید در بازار داخلی فروشگاهی آپشن های فروش اسپیس فریم را به وسعت، گستردگی و رنگارنگی ما در اختیار مخاطب قرار نمی دهد.

در آخر، اگر برای برپایی استیج یا سن، غرفه نمایشگاهی، قاب بنری، دیوار حائل یا جدا کننده، سازه های مذهبی (ایستگاه های نذری چای و غیره)، سالن و سوله، سالن تونلی، سایبان پارکینگ یا هر نوع سازه دیگر به دنبال محصولی قابل اتکا می گردید، اسپیس فریم بهترین انتخاب است. قیمت پایین، دوام بالا، وزن ناچیز و قابلیت حمل تنها بخشی از کیفیت این محصولات هستند.

مراحل ساخت

 

  الف) طراحی

در غرفه های اسپیس فریم، طراحی خاصی مطرح نیست و تنها به غرفه ساز بایستی اطلاعاتی نظیر ابعاد، ارتفاع و نوع پروفیل(مدور یا مستقیم) ارائه گردد.

ب) کف ریزی

 به جهت کاربرد غرفه های اسپیس فریم در فضای باز و وجود شیب زیاد در سطح خیابان ها، تراز کردن سطح غرفه از اهمیت خاصی برخوردار است به نحوی که غرفه ساز در برخی موارد مجبور به آهن کشی و سپس اجرای کف بر روی سطح تراز شده می باشد و بر روی این سطح اقدام به کف ریزی و اجرای پارکت می نماید.

در بسیاری از موارد به جهت کاهش هزینه تمام شده و یا الزامات طراحی این مرحله صورت نمی پذیرد و تنها اقدام به مفروش کردن غرفه با موکت می شود.

ج) سرهم بندی مقاطع فولادی

یکی از بارزترین ویژگی های غرفه های اسپیس فریم، سرعت و سهولت در پرپایی می باشد به طوری که کمتر از یک ساعت می توان غرفه ای به مساحت 30 متر مربع را علم نمود این ویژگی به مدد استفاده از بست های پیچی صورت می پذیرد و کارگر غیرماهر تنها با یک آچار آلن توانایی سرهم بندی مقاطع فولادی را دارد.

د)پایدار سازی غرفه و مسقف کردن با چادر

غرفه های اسپیس فریم در برابر بارهای جانبی نظیر بار باد دارای نقطه ضعف می باشند بنابراین بایستی با استفاده از دستک و یا با بستن طناب و مهار به یک جسم صلب اقدام به پایدار سازی غرفه شود و در مرحله بعد اقدام به کشیدن چادر بر روی سقف و برخی از دیواره ها گردد.

ه) نصب تزیینات و چیدمان

 

مرحله آخر اختصاص به نصب تجهیزات از جمله نصب روشنایی غرفه و همچنین چیدمان مبلمان دارد.

 

 

غرفه های ترکیبی

خودساز چوبی با اسپیس  -

 در فضای باز به جهت مصون ماندن غرفه های خودساز چوبی در برابر باد و بارندگی و یا ایجاد یک سایه بان از غرفه های اسپیس فریم استفاده می گردد.

 استفاده از پاپ آپ در داخل تمامی غرفه ها-

 کف ریزی و بنر-

        یکی از ارزانترین نوع غرفه می باشد چرا که با کف ریزی و یا حتی موکت محدوده غرفه مشخص شده و با یک و یا دو دیوار با استفاده از سازه های اسپیس یا رول آپ اقدام به نصب بنر می شود.

 

خواندن 482 دفعه

آدرس دفتر مركزي: تهران، خيابان یوسف آباد،خیابان بیستم،پلاک133/1

آدرس کارخانه: تهران-اتوبان آزادگان-شهرک صنعتی احمدآباد مستوفی-انتهای خیابان ولیعصرشمالی(عج)-خیابان بسیج-دست راست-پلاک۱۰

تلفن تماس: 09121093698 - 09197058673

تلفکس:۵۶۷۱۲۱۰۳-۰۲۱

پست الكترونيك: info@tbrastak.com  - info@tbrastak.ir

ارتباط از طریق تلگرام ، اینستاگرام و واتس آپ : 09121093698

 techno-bartar-rastak

تمامی حقوق سایت متعلق به شرکت تکنو برتر رستاک می باشد . | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه